3D TISK NA ZAKÁZKU
Soustředíme se na 3D tisk funkčních mechanických součástek, ale i na rozměrné organické objekty. Rádi vás provedeme celým procesem výroby od prvního náčrtu až k finálnímu výtisku.
Jak to funguje? Ukázky vč. ceny Časté dotazy Nezávazná poptávka

Proč zvolit PrusaLab?

Vysoká kapacita

<strong><noscript><img src=

Máme k dispozici desítky tiskáren, díky kterým jsme schopni splnit velké zakázky za velmi krátkou dobu.

Bezplatná konzultace

<strong><noscript><img src=

Poradíme vám ohledně volby materiálu, techniky 3D tisku, struktury modelu, vhodnosti využití tisku apod.

Úprava 3D modelu

<strong><noscript><img src=

Kromě samotného tisku pro vás objekt namodelujeme, a po zhotovení na požadavek i obrousíme a nabarvíme.

Zkušený tým

<strong><noscript><img src=

Náš tým disponuje mnohaletými zkušenostmi získanými působením ve firmě Prusa Research.

Jak to funguje?

1. Poptání zakázky

Nahrajte vaši dokumentaci, vyplňte potřebné údaje a odešlete nám poptávku.

2. Konzultace zakázky

Obratem se vám ozveme. Domluvíme se na proveditelnosti, potřebných detailech a ceně zakázky.

3. Potvrzení a vyhotovení zakázky

Pustíme se do práce. Délka zhotovení se liší zakázku od zakázky, vždy však poskytujeme možnost expresní dodávky.

Ukázky naší práce

Haptický model pro nevidomé

modelování, 3D tisk
💶 2500 Kč

1:1 maketa střídavého motoru

3D tisk, kompletace, postprocessing
💶 10 000 Kč

Trofej lva

3D tisk, kompletace
💶 3750 Kč

Nezávazná poptávkaPokud nemáte 3D model, rádi jej pro vás vytvoříme! Hodinová sazba modelování je 700 Kč.

 

 

 

Časté dotazy

Která tisková metoda je pro mne vhodnější, a jaký materiál mám zvolit?

Námi poskytované tiskové metody, FDM a SLA, se liší v mnohých ohledech. Základním parametrem je však vhodnost na základě účelu výtisku.

Metoda FDM (tisk z termoplastové struny) je vhodná pro rychlé navrhování a prototyping, mechanické i okrasné součástky či větší objekty. Díly vytisknuté tímto způsobem jsou obecně pevnější a rovněž levnější než druhá možnost.

SLA tisk funguje na bázi vytvrzování pryskyřice UV světlem, čímž umožňuje tisk s větším detailem než metoda předchozí. Proto se využívá hlavně k výrobě malých, detailních výtisků, zejména ve klenotnictví, dále také ve zdravotnictví nebo modelářství.

Volba tiskové metody a materiálu předem však není nutná, rádi ji s vámi zkonzultujme.

Co potřebuji k zadání poptávky?

Práci nám usnadní a zhotovení zakázkového 3D tisku urychlí správné vyplnění poptávkového formuláře, včetně přiložení náležitě vymodelovaného 3D objektu. Ten preferujeme ve formátu .STL, v případě rozměrných tisků ve variantě .STEP pro lepší manipulaci. Jsme však schopni pracovat téměř s každým typem návrhu.

Poskytnutí 3D modelu není nutností — viz další bod.

Obecně platí, že čím specifičtější zadání, tím lépe. Do formuláře doplňte k čemu model slouží, jakou zátěž má vydržet, kde bude umístěn, zda jde o okrasný nebo funkční kus, atd.

Nemám 3D model. Co teď?

Rádi s vámi zkonzultujeme vaši představu či design, a model následně vytvoříme. Jsme schopni modelovat objekty malé i velké, organické i technické — navrhneme funkční součástku do motoru, podle předlohy zrekonstruujeme model budovy, nebo na základě 3D skenu vymodelujeme personalizovanou bystu.

Modelování je položka, kterou oddělujeme od samotného 3D tisku. V případě, že byste se rozhodli pro jinou výrobní technologii, 3D model zůstane ve vašem vlastnictví.

Za jakou dobu a jak obdržím vytisknutý objekt?

Doba dodání se vždy liší na základě zakázky. Tisky o velikosti pěsti jsme schopni vytisknout do druhého dne od doby, kdy zakázku potvrdíte. Větší výtisky a objekty, které jsou před či po tisku upravovány, pravidelně dodáme do 7 až 14 dnů od odsouhlasení.

V případě urgentní potřeby jsme díky vysoké tiskové kapacitě za příplatek schopni poskytnout expresní tisk, a dobu dodání zkrátit na minimum.

Výtisky lze vyzvednout u nás v Praze 7, nebo nechat zaslat na vámi určenou adresu.

Kolik bude zakázkový 3D tisk mého objektu stát?

Vždy záleží na zakázce a konkrétních specifikacích — na velikosti, počtu kusů, požadovaných vlastnostech a detailu, materiálu i typu tisku. V případě vysokého počtu tiskových hodin (jak u sériové výroby, tak i u rozměrných objektů) poskytujeme množstevní slevu.

Nezávaznou kalkulaci vám poskytneme vždy na základě řádně vyplněného poptávkového dotazníku.

Jaká je maximální velikost výtisku?

U výrobní metody FDM je velikost téměř neomezená. Máme zkušenosti s výrobou soch v životní velikosti či replik automobilových motorů v měřítku 1:1. Objekty, jejichž velikost převyšuje tiskovou plochu 3D tiskárny, rozřežeme, vytiskneme po více kusech, a následně zkompletujeme.

Provádíte sériovou výrobu? Kolik kusů výtisků jste schopni poskytnout?

Vysoká tisková kapacita (40x Original Prusa MK3s; 6x Original Prusa SL1) zaručuje proveditelnost malosériové výroby. V případě potřeby jsme schopni zajistit dodávku o stovkách kusů. Objednávky větších sériích přijímáme dle aktuálního vytížení.

V jakých barvách tisknete?

Jakožto součást firmy Prusa Research máme přístup k prémiovým a barevně rozmanitým filamentům a resinům, jejichž nabídka se stále rozrůstá. Zároveň jsme schopni zajistit speciální barvy, které vybereme společně s vámi.

Co když nebudu s kvalitou tisku spokojen?

U větších objednávek rádi zhotovíme prototyp, na základě kterého budete moci posoudit výslednou kvalitu zakázky. V případě potřeby s vámi projdeme několika iteracemi modelu, dokud nezajistíme vaši naprostou spokojenost.

 

Firmy, pro které jsme tiskli

ContegCoca ColaPražská plynárenskáConstantin EntertainmentAvia MotorsNetflixDivadlo Spejbla a HurvínkaPORGForbesIBMRadio BeatCentrum umění DOXPrototypumOkto ResearchLightrixKutuluThe Greenest CompanyČokoTiskárna3Dsense
Back to Top