O nás

PrusaLab je otevřená dílna pod křídly Josefa Průši a Prusa Research. Snažíme se tvořit místo, kde si přijdou na své makeři, kutilové, studenti architektury, designu, menší podnikatele, zkrátka všichni, kteří mají chuť tvořit. Sdílíme naše znalosti a zkušenosti a kultivujeme českou maker komunitu. Společnými silami hledáme cestu třeba i tam, kde už ji člověk sám nevidí.

Díky množství a rozmanitosti vybavení je PrusaLab jednou z největších sdílených dílen v České republice. K dispozici máme více než 350 m² prostoru. Naše láska ke kutilství začala u 3D tiskáren, ale v našem makerspacu naleznete také laser, manuální dílnu, CNC mašiny, elektrolab a další.

Slavnostně jsme otevřeli 6. června 2018, a od té doby úspěšně rosteme. Důvod pro založení otevřené dílny byl jednoduchý: Josef Průša chtěl poskytnout kvalitní prostředí ke tvoření komunitě makerů, ze které sám vzešel.

Než nás koronavirus donutil dočasně dílnu uzavřít veřejnosti, pravidelně jsme pořádali kreativní workshopy i plnohodnotná školení, ze kterých si vybral každý. Zájemci si mohli přesvědčit o výhodách dílny na vlastní oči každou středu, kdy jsme otevřeli naše dveře v rámci komentovaných prohlídek.