O nás

PrusaLab je otevřená dílna pod křídly Josefa Průši a Prusa Research. Snažíme se tvořit místo, kde si přijdou na své makeři, kutilové, studenti architektury, designu, menší podnikatele, zkrátka všichni, kteří mají chuť tvořit. Sdílíme naše znalosti a zkušenosti a kultivujeme českou maker komunitu. Společnými silami hledáme cestu třeba i tam, kde už ji člověk sám nevidí.

Díky množství a rozmanitosti vybavení je PrusaLab jednou z největších sdílených dílen v České republice. K dispozici máme více než 350 m² prostoru. Naše láska ke kutilství začala u 3D tiskáren, ale v našem makerspacu naleznete také laser, manuální dílnu, CNC mašiny, elektrolab a další.

Slavnostně jsme otevřeli 6. června 2018, a od té doby úspěšně rosteme. Důvod pro založení otevřené dílny byl jednoduchý: Josef Průša chtěl poskytnout kvalitní prostředí ke tvoření komunitě makerů, ze které sám vzešel.

Proto také u nás každý měsíc pořádáme kreativní workshopy i plnohodnotná školení, ze kterých si vždy vyberete. A pokud si ještě nejste jisti, přijďte se přesvědčit sami — každou středu otevíráme naše dveře všem zájemcům. Stačí se zaregistrovat v našem programu.

Videa z PrusaLabu

Jak PrusaLab vznikal

Rychlá prohlídka PrusaLabu v angličtině

Back to Top