FAQ

Členství

Nabízíme hned 4 typy měsíčního členství.

Prvním typem je takzvaný Starterpack — ten obnáší veškeré výhody spojené s dražším členstvím za zlomek ceny. Starterpack lze pořídit jen jednou, a je vhodný pro každého, kdo by si chtěl členství v Labu vyzkoušet. Pořizovací cena Starterpacku je 100 Kč.

Členství Junior za 199 Kč představuje správnou volbu pro nepříliš náročně makery, kteří mají na kutění omezený čas. Slouží také jako odrazový můstek k vyšším členstvím, pokud Vám Starterpack nevystačil. Junior si musí vybrat jeden den v týdnu, ve kterém bude do PrusaLabu docházet. Tento den lze změnit vždy pouze na začátku měsíce.

Pro ty náročnější je vhodné členství Senior za 499 . Narozdíl od Juniora si Senior nemusí vybírat, kdy do PrusaLabu dojde — přístup má po celou otevírací dobu. Dále získává řadu benefitů, jako jsou úložné prostory pro jeho projekty, možnost rezervace strojů nebo slevy na akce v PrusaLabu.

Jak již název napovídá, členství Profi za 1599 Kč je určeno profíkům, kteří chtějí plně využít veškeré techniky, podpory a možností PrusaLabu, ať už k vlastnímu podnikání, nebo opravdu náročnému koníčku. Členové Profi nehradí čas na strojích, všechny stroje mají totiž zdarma. K členství se samozřejmě pojí i dříve zmíněné výhody.

Všechna členství (kromě Starterpacku) lze navíc pořídit za značné slevy i ve formě půlročního předplatného. Více informací naleznete zde.

Jako člen PrusaLabu získáváte přístup k pokročilému technologickému zázemí, které má za cíl splnit všechny Vaše požadavky — momentálně disponujeme 40 3D tiskárnami (FDM i SLA), laserovou řezačkou, CNC stroji, manuální dílnou, a dalším (kompletní výčet strojů naleznete zde). Samozřejmostí jsou ochotní mistři, kteří Vám s jakýmkoliv problémem poradí a pomohou, a také nápomocná a pestrá členská komunita, od níž lze čerpat inspiraci.

Každé ze 4 členství přináší různé výhody (jako jsou slevy na akce v PrusaLabu, vlastní prostory pro skladování, a další) — pro jejich kompletní seznam zamiřte na stránku členství.

V PrusaLabu jsou k dostání tzv. kity, tedy stavebnice, které Vás seznámí s naším vybavením. Pořádáme také workshopy, které jsou často zaměřeny právě na začátečníky. Aktuální program naleznete zde.
Otevřeno máme ve středu, čtvrtek a pátek od 15:00 do 22:00 a v sobotu od 9:00 do 15:00.
Na Facebooku kromě stránky máme i vlastní skupinu, ve které volně konverzujeme o všemožných nápadech i kreacích. Každou druhou středu se navíc odpoledne setkáváme, a nad pivem a kávou ladíme vlastní projekty, přemýšlíme, nebo si jen tak povídáme.

 

Stroje & vybavení

V PrusaLabu naleznete všechny stroje, které byste v moderním makerspace hledali. Jejich výčet naleznete na stránce Vybavení.

Nezoufejte! Na stroje více či méně pravidelně pořádáme školení a workshopy, na kterých se s nimi zacházet naučíte.

Pokud zrovna v našem programu žádné nenajdete, vždycky můžete kontaktovat příslušného mistra o radu, ať už osobně, nebo přes email mistr@prusalab.cz.

Třetí možností je zadat nám zakázku, a my už se o zbytek postaráme.

V této chvíli k rezervaci nabízíme laser v tyto hodiny (ST, ČT, PÁ: 15:00 až 19:00 a SO: 9:00 až 12:00). Více informací včetně obsazenosti stroje zjistíte v kalendáři.

Samozřejmě! K dispozici je špičkový kávovar, protože dobří makeři vyžadují dobrou kávu.

 

Workshopy & školení

 • 3D tisk, 3D modelování
 • technologie Arduino
 • pájení
 • laserování
 • workshopy pro děti
 • automatické šití
 • automatické obrábění
 • … a mnohem více!
 • Na naší stránce program, nebo všemožně po Labu.
  Každou středu se toho u nás děje mnoho — Otevřená středa, vstupní školení v češtině (nebo v angličtině) a setkání se členy. Každý týden se navíc snažíme pořádat alespoň jeden workshop, kurz, nebo školení. Aktuální program naleznete zde.
  Jsme otevřeni nápadům! Dejte nám vědět buď osobně, nebo zprávou na Facebooku, či nám napište na email info@prusalab.cz
  Nabízíme. Lab je možné pronajmout si pro firemní i soukromé účely, více informací naleznete na stránce Pronájem.
  Back to Top