Dočasné zavření PrusaLabu

🇨🇿 Drazí členové,

s velkou lítostí vám musíme oznámit, že až do odvolání PrusaLab pro veřejnost uzavíráme. S tím se pojí i rušení všech školení a workshopů v nejbližších 14 dnech.

Jedná se o čistě preventivní opatření — dbáme na zdraví vaše, naše, a také kolegů v Prusa Research. Jako vždy samozřejmě prodloužíme délku všech aktivních členství o dobu, po kterou bude zavřeno.

Doufáme, že co nejdříve vás v dílně budeme moci zase uvítat. Do té doby budeme všechny členy pravidelně informovat o vývoji situace.

Děkujeme za pochopení,

váš tým PrusaLabu ❤.


🇬🇧 Dear members,

it is with great regret we have to inform you about the temporary closing of PrusaLab to the public, including the cancellation of all events in the next 14 days.

This is a preventive measure — we care about both your and our well-being, as well as of our colleagues at Prusa Research. As always, of course, we will extend the duration of all active memberships to cover for the closed period.

We hope to welcome you back to the workshop as soon as possible. In the meantime, we will keep all members regularly informed.

Thank you for your understanding,

PrusaLab ❤.