umění
zábava
technologie
řešení na míru

Hypnotizující tanec vody

Naše instalace se stala součástí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a hudebního festivalu Colours of Ostrava 2023.

Klient
Orlen Benzina
Oblast
Kultura, technologie
Rok
2023
Délka vyhotovení
5 týdnů

Společnost Orlen Benzina, letošní partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a hudebního festivalu Colours of Ostrava, nás oslovila s poptávkou na výrobu rekvizity pro svůj doprovodný program obou těchto akcí. Kampaň dostala jméno Umění rezonuje.

Ústředním motivem instalace se tak stala kymatika, tedy vědecká metoda, která dokazuje na vibracích hmoty i buněk charakteristiku transformací zvuku. Kombinací stroboskopu a rozvlnění kapaliny se nám podařilo docílit zobrazování souvislých obrazců a struktur na vodní hladině.

Postaralo se o to 5 individuálně řízených 600W modulů15″ membránou, LED stroboskopickým osvětlením a především integrovaným stereo systémem s autorskou kompozicí českého multimediálního umělce Leoše Horta (HRTL).

Vyvíjíme komplexní hardware řešení

Hledáte partnera pro váš projekt? Rádi jej s vámi zkonzultujeme a provedeme vás celým procesem výroby od prvního náčrtu až k finálnímu výtisku.

Přihlaste se k newsletteru! Každý měsíc informujeme o novinkách z naší dílny a zveme na akce, kde se můžeme setkat.