3D tisk
dobročinnost
sbírka

3D tisk pomáhá dětem: Kasičky pro Nadaci rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) již 23 let pomáhá v rámci iniciativy Pomozte dětem. Do letošního ročníku se zapojil i PrusaLab, prototypová dílna Josefa Průši. V rámci naší spolupráce, při které nás NROS oslovil, jsem pomohli nadesignovat a vytvořil pomocí 3D tisku kasičky ve tvaru maskota Pomozte dětem v podobě žlutého kuřete se záchranným kruhem. Nejenom díky nim je nyní pomoc znevýhodněným a ohroženým dětem “lehká jak pírko”

Klient
NROS Pomozte dětem
Oblast
dobročinná nadace
Rok
2024
Délka vyhotovení
3 týdny

NROS Pomozte dětem za dobu svého působení vystřídal množství variant kasiček. Lišily se designem tak i materiálem. Ať už to byli nevzhledné plastové tubusy, nebo vkusné ale nepraktické papírové kasičky, Kuře hledalo dlouhodobější, ideálně praktické, a pokud možno i stylové řešení. A na uvážení přišel právě 3D tisk. S naší pomocí u nás v Labu vznikl jedinečný design kasiček. 

Sbírkové kasičky jsou vytištěny na 3D tiskárnách Original Prusa MK4 z odolného materiálu Prusament PETG v barvě Mango Yellow, která je pro nadaci typická. Výtisk je doplněn o laserově vyřezané a vygravírované bočnice z průhledného akrylátu.

Kasiček jsme vytiskli a zkompletovali bezmála 300 kusů, které se v průběhu prvních týdnů v dubnu, v rámci tzv. “Peříčkového týdne”, rozeběhli po celé republice a pomáhali ve veřejné sbírce vybírat peníze na pomoc dětem.

V PrusaLabu nepomáháme pouze ve formě výroby kasiček. Sami jsme se zapojili do sbírkové kampaně v podobě kasičky umístěné na recepci, kde mohou zaměstnanci celého Prusa Research přispívat na podporu dětí v nouzi. 

Doufáme, že kasičky mimo potřebné pomoci dětem v nouzi, zajistí i šetrnější a dlouhodobější řešení pro organizaci NROS v rámci jejich sbírkových kampaních.

Vyvíjíme komplexní hardware řešení

Hledáte partnera pro váš projekt? Rádi jej s vámi zkonzultujeme a provedeme vás celým procesem výroby od prvního náčrtu až k finálnímu výtisku.

Přihlaste se k newsletteru! Každý měsíc informujeme o novinkách z naší dílny a zveme na akce, kde se můžeme setkat.