Signal Calling 2023 zná svého vítěze, je jím dílo Mech!

Umělci Lukáš Dřevjaný, Luboš Zbranek, Michal MitroDavid Minařík se stali vítězi otevřené výzvy Signal Calling 2023 pořádané ve spolupráci s programovou radou Signal Festivalu. Jejich projekt, modulární světelný objekt nazvaný Mech, se představí na letošním 11. ročníku festivalu.

Původní koncept vznikl během inspirativního pobytu v lesích a horách. Nápad nakonec ale skončil v šuplíku. Díky naší výzvě Signal Calling ale jejich projekt může znovu ožít.

Společně vytvořili dílo, které bylo vybráno z 25 přihlášených projektů. Do soutěže jsou zváni studenti i profesionálové z kreativních oborů jako jsou architekti, designéři, umělci a inženýři. Komise složená z umělecké rady festivalu a zástupců kreativní dílny PrusaLab vybrala modulární světelný objekt Mech jako nejzajímavější projekt. Inspirací pro toto dílo je živý ekosystém, který se skládá z gravírovaných plexisklových tvarovek, jenž umožňuje distribuci světla po jeho povrchu. Mech bude schopen osvětlit jak sám sebe, tak i své okolí, a nabízí tak široké možnosti kreativního využití v různých uměleckých oblastech. Ocenění soutěžní komisí získalo díky jeho modulárnostischopnosti reagovat na okolní prostředí.

Lukáš Dřevjaný je vizuální umělec se zaměřením na světelný design, videa a virtuální realitu. V roce 2021 představil na Výstavišti Praha v rámci Signal Festivalu instalaci Impakt nebo se také podílel na přípravě instalace PHOTOSYSTEM II v Kunsthalle Praha od Ondřeje Zunky & Zünc Studia v roce 2022.  Luboš Zbranek je 3D grafik, VJ a light designér. 

© Lukáš Dřevjaný, Luboš Zbranek, Mech

PrusaLab je partnerem již 4. ročníku Signal Calling a poskytuje nezbytné zázemí, materiály a zkušenosti, bez kterých by výherní instalace nemohla vzniknout.

Na samotnou instalaci se můžete přijít podívat během konání festivalu, a to od 12. do 15. října 2023!

© Lukáš Dřevjaný, Luboš Zbranek, Mech

Přihlaste se k newsletteru! Každý měsíc informujeme o novinkách z naší dílny a zveme na akce, kde se můžeme setkat.

Vyvíjíme komplexní hardware řešení

Hledáte partnera pro váš projekt? Rádi jej s vámi zkonzultujeme a provedeme vás celým procesem výroby od prvního náčrtu až k finálnímu výtisku.