INOVATIVNÍ HARDWARE PROJEKTY PŘEVÁDÍME DO REALITY
Nabízíme finanční prostředky, technologické zázemí
i know-how na vývoj prototypů.
PROČ AKCELEROVAT S PRUSALABEM?
CO OD PROJEKTU OČEKÁVÁME?
JAK TO PROBÍHÁ?
CO ŘÍKAJÍ ABSOLVENTI?

Účast v programu nám umožnila zmapovat výrobní proces, a vyvinout a otestovat řadu funkčních prototypů. Díky patnáctimilionové výstupní investici jsme navíc byli schopni přesunout celou výrobu do vlastních prostor.
Jiří Dužár

Nespornou výhodou při vývoji se pro nás stalo technologické zázemí PrusaLabu, kde jsme mohli nejen díky 3D tisku prototypovat a testovat různé varianty našeho řešení — vše na jednom místě, za pomoci expertů, a daleko rychleji a levněji než předtím.
Jan Sedláček

Když si to člověk zpětně projde, tak to byla spoustu informací, které jsme dostali ve správnou chvíli a dost koncentrovaně a sami bychom se k nim dostávali výrazně pomaleji.
Klára Šmakalová

Díky struktuře a vedení, které jsme v PrusaLabu dostali, jsme za pár měsíců zvládli víc, než bychom sami zvládli za rok. Opravdu to byla akcelerace v pravém smyslu slova.
Matěj Raiter
PŘIHLÁŠKA
AKCELEROVANÉ PROJEKTY

Chytré známky pro skot. Sledují zdravotní stav, polohu a chrání.

FlockLock
Chytré známky pro skot. Sledují zdravotní stav, polohu a chrání před krádeží.





Inovativní sušák hokejové výstroje, který na trhu doposud zcela chyběl.
PARTNEŘI PROGRAMU










ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
Rádi podpoříme i zdánlivě bláznivé nápady. Zvlášť ty, které mají odvahu experimentovat s 3D tiskem a jeho novými možnostmi. Originalita a technologická odvaha jsou pro nás klíčové.
Až 500 000 Kč na materiál, vývoj a finanční kompenzaci týmu. Zapojení více než 26 expertů (mistrů, mentorů). Dílnu vybavenou celou řadou strojů a nářadí pro rychlý vývoj produktů. Zázemí a jméno firmy Prusa Research. Prezentace produktu na Demo day (účast medií, partnerů a případných investorů). Propojení s průmyslovými partnery.
Projekt musí mít minimálně proof-of-concept, tedy důkaz, že projekt lze prakticky realizovat. V rámci akcelerace se můžeme zaměřit na vývoj funkčního, případně i samotného předprodukčního prototypu.
Tým před vstupem do programu musí mít pokryté počáteční fáze přípravy projektu, tzn. proof-of-concept, průzkum trhu a konkurence, představu o business plánu.
Je také nutné nejprve projít tzv. pre-akcelerační fází, během které společně s projektem vypracujeme detailní zadání pro samotnou akceleraci (dokument, který vytyčí, kam se budeme chtít s projektem dostat a jak toho dosáhneme). Zároveň se vzájemně seznámíme, sladíme si pracovní procesy našich týmů a nastavíme detaily samotné akcelerace. Fáze pre-akcelerace by měla zabrat dva až pět týdnů, záleží na náročnosti projektu.
Stručný seznam podmínek je dostupný zde.
Délka akcelerace je vždy nastavena podle potřeb projektu, standardně však nastavujeme cíle na tříměsíční intenzivní spolupráci.
Akcelerační program je časově intenzivní záležitostí. Jen tak můžeme dosáhnout velkých posunů ve vývoji za tak krátký čas.
Minimem pro úspěšnou spolupráci je časová dotace vedoucího projektu ve výši tří a více pracovních dnů v týdnu. Kromě vývoje se práce sestává z pravidelných statusů se všemi členy týmu. Od těch se očekává přítomnost při řešení konkrétních problémů týkající se jejich expertizy.
Pro usnadnění nabízíme v rámci uděleného rozpočtu možnost individuální finanční kompenzace.