Živý les

Interaktivní crowdfundingová instalace, pomocí které diváci přispívají na zalesňování a novou výsadbu vhodných stromů v České republice. Vznikla ve spolupráci se Signal Festivalem a architektkou Kateřinou Blahutovou.

Specifikace

Klient
Kateřina Blahutová, Signal Festival
Rok výroby
2020
Tým
Kateřina Blahutová, Leoš Hort, Matěj Suchánek, Gábina Novotná, Max Klimeš
Technologie
3D modelování, 3D tisk, elektro, programování

O projektu

Interaktivní instalace, která ožívá pod rukama návštěvníků festivalu. Jako „mrtvá“ konfrontuje přítomné s aktuálními ekologickými problémy týkajícími se lesů v naší zemi. Nabízí ale také řešení — diváci mohou drobným příspěvkem vdechnout instalaci život a zároveň přispět na zalesňování a novou výsadbu vhodných stromů v České republice.

Živý les je výsledkem výzvy Signal Calling pro rok 2020, kterou jsme uspořádali společně s festivalem světla Signal Festival. Vítězem se stala architektka a umělkyně Kateřina Blahutová. Z důvodu koronavirové pandemie však instalace měla premiéru až o rok později — v roce 2021 byla nainstalována do pražského parku Stromovka, kde se prostřednictvím darů od návštěvníku vybralo téměř 64 tisíc Kč. Tyto peníze byly věnovány organizaci Sázíme stromy, která je následně využila pro výsadbu nové ovocné aleje u města Řevnice.