Umění
Robotika
Signal Festival
Zrcadla

Odraz v zrcadle tak, jak ho neznáme. Diváky Signal Festivalu ohromila Reflexe

Instalace je výsledkem otevřené výzvy Signal Calling, jejíž partnerem se pro rok 2019 stal PrusaLab. Výhercům výzvy, kterými se stala dvojice architektů Adam Cigler a Petr Vacek, jsme nabídli prostory, vybavení Labu a pomoc našich mistrů při kompletaci jejich instalace. Po půl roce intenzivní práce instalace úspěšně debutovala na samotném Signal Festivalu.

Klient
Signal Festival,
Petr Vacek,
Adam Cigler
Oblast
Umění
Rok
2019
Délka vyhotovení
20 týdnů

Objekt „Reflexe“ se skládá z desítek pohyblivých a na sobě nezávislých zrcadel. Každé z nich je ovládáno dvěma servomotory, díky čemuž jde plocha zrcadla natočit do libovolného směru. Nosná kostra zrcadla a motorů je vyrobena pomocí 3D tisku a dohromady se zrcadlem tvoří jeden pohyblivý modul. Pět modulů připevněných na CNC vyřezaný překližkový panel je zapojeno do společného servo shieldu a představuje samostatný „cluster“, který dostává instrukce od řídícího mikropočítače RaspberryPi. Celá instalace se skládá z osmnácti clusterů řízených šesti vzájemně propojenými mikropočítači.

Ovládací software je vytvořený na míru a umožňuje kromě pohybů jednotlivých zrcadel synchronizovat také hudbu a scénické osvětlení. Kromě jedinečných site-specific animací kompilovaných z 3D prostředí je možné zrcadlovou stěnu oživit také pomocí dálkového ovladače s akcelerometry. Odraz v zrcadlech se neustále přelévá a proměňuje, a svojí hypnotickou transformací vtahuje pozorovatele do jedinečného audiovizuálního zážitku.

Máte zájem o pronajmutí nebo zakoupení instalace pro vaši akci? Napište nám na info@prusalab.cz.

Galerie

Vyvíjíme komplexní hardware řešení

Hledáte partnera pro váš projekt? Rádi jej s vámi zkonzultujeme a provedeme vás celým procesem výroby od prvního náčrtu až k finálnímu výtisku.

Přihlaste se k newsletteru! Každý měsíc informujeme o novinkách z naší dílny a zveme na akce, kde se můžeme setkat.