Novinky

Učíme robotickou ruku kreslit a psát

Do PrusaLabu nám přistála vyřazená robotická ruka od Universal Robots, a tak jsme se rozhodli, že si s ní makersky poradíme. Definitivním cílem je přetvoření ruky na 3D tiskárnu recyklovaných plastů, předtím však ještě pro ni náš kamarád a architekt Petr Vacek má několik experimentů. Nejdříve se s ní ale musí seznámit.  

Fotoreport z prvního dne Maker Faire Mladá Boleslav

První den Maker Fairu v Mladé Boleslavi je téměř u konce, tady je pár střípků 👇📷. Stánek PrusaLabu, který má na starosti náš člen a kamarád Tomáš, můžete omrknout i zítra, a to od 10:00 do 18:00. Přijďte se podívat na 3D tiskárny, část instalace Reflexe, a taky samozřejmě desítky dalších makerů, kteří tu vystavují.

Jsme v televizi a zveme vás na Maker Faire

Dnes ráno jste mohli našeho kapitána Ondru společně s Vojtou z Make More vidět ve Snídani s Novou. Kluci mluvili o kutilství v Česku a zároveň zvali na Maker Faire Mladá Boleslav 2020. Ten se koná již tento víkend, a k vidění zde bude třeba miniaturní verze naší Reflexe — oceníme, když se také zastavíte!

Kybervčelaříme

K úlům, které našly nový domov na naší louce za barákem, vyvíjíme monitorovací platformu. Jejím cílem je sledovat rozličné ukazatele, abychom věděli, jak na tom včelky jsou. První prototyp (třetí obrázek) zatím úspěšně měří váhu, ale v budoucnu bude stanice snímat i teplotu, zvuk, nebo třeba pohyb. Celý projekt postupně dokumentujeme zde.

Update z PrusaLabu

Drazí přátelé, kutilové, členové, chceme vás v krátkosti seznámit s aktuálním stavem PrusaLabu a nastínit jeho fungování pro příštích několik měsíců. Vzhledem k neutuchajícím problémům spojeným s epidemií koronaviru jsme nuceni dále hledat způsoby, jak vám zpřístupnit naše prostory. Zářijová otevíračka se tedy bohužel neuskuteční. Zcela jistě u vás vyvstává jedna otázka — kdy PrusaLab znovu

Největší konference otevřených dílen míří v roce 2024 do Česka!

Konferenci FabX, které se každoročně zúčastní téměř 2000 otevřených dílen z celého světa, bude v roce 2024 hostit Česká republika. O tom jste rozhodli mimo jiné vy, naši fanoušci, prostřednictvím veřejného hlasování. Děkujeme! Díky také patří zejména sdružení Make More, FabLabu Brno a dalším organizacím, které se na kandidatuře podílely. Více o tom, co to

Trofej lva #MadeInPrusaLab

Do portfolia výrobků nám přibyl nový projekt!   Odkaz na výrobek

Šrouby — Základy práce v dílně

V naší mechadílně se najde mnoho druhů nářadí, materiálů i strojů, které mohou pro nezkušené kutily představovat výzvu. Připravili jsme si proto pro vás sérii krátkých příspěvků, ve které vám přiblížíme základní pracovní postupy a předáme vědomosti, díky kterým se budete moci bez obav pustit do vlastních manuálních projektů. Předešlá epizoda naší série kladla důraz na

Filmové ceny pro Medojeda #MadeInPrusaLab

Pro YouTubera Medojeda jsme dle předlohy zhmotnili sošky k příležitosti jeho každoročního udělování filmových cen. Krátkou ukázku z výroby uvidíte na videu 👇.  

Doplňujeme náš arzenál 3D tiskáren

Servisujeme stávající tiskárny a přidáváme i nové kusy, abyste je mohli v září opět podrobit ostrému provozu. Kompletace kitů přerostla v přátelskou soutěž, které momentálně vévodí lektor 3D tisku Aleks s časem 3 hodiny, 12 minut a 38 sekund. Jak jste na tom s délkou stavby vy?

Back to Top