Novinky

Spouštíme hardware akcelerátor

Vyhlašujeme první kolo akceleračního programu pro startupy, umělce a makery. Inovativním hardwarovým projektům nabízíme nejen technologické zázemí a mentoring, ale i uhrazení počátečních nákladů do výše 150 tisíc korun a jednání o budoucí investici. Naše kapacity poskytneme projektům komerčního, uměleckého i vzdělávacího charakteru. Podmínkou je inovační potenciál a alespoň částečné zpřístupnění projektu formou open-source. Účastníci

Práce na včelí platformě pokračuje

Kybervčelařský update 🐝! Prototyp naší monitorovací platformy včelích úlů PrusaHive je zase o něco lepší, a tak je načase udělat rychlý souhrn. ✅ Původní model je obohacen o několik dalších komponentů — veškerá elektronika se nově ukrývá v na míru vymodelované voděodolné ochranné krabici (tělo i víko jsou vytisknuty z Prusament PETG, těsnění z Flexfillu).

PrusaLab na Designbloku

Málem bychom se zapomněli poohlédnout za letošním Designblokem! Měli jsme možnost podílet se hned na třech vystavovaných projektech — dvěma byla dokonce udělena nominace na nejlepší projekty, kterou jeden proměnil ve výhru ve své kategorii: 💍 Mezi nejlepší kolekce šperků se zařadila Báze Zdeňka Vacka, pro kterého jsme na SLA tiskárně Original Prusa SL1 pomáhali

Zvířátka AŇAŇU #MadeInPrusaLab

Do portfolia výrobků nám přibyl nový projekt!   Odkaz na výrobek

Razítka pro Pramydlárnu #MadeInPrusaLab

Do portfolia výrobků nám přibyl nový projekt!   Odkaz na výrobek

Připravujeme Reflexi na cestu do zahraničí

Světelná instalace Reflexe míří do francouzských Mét na festival Constellations de Metz! Aby dlouhou cestu přežila ve zdraví, bylo potřeba udělat pár vylepšení u hardwaru — šlo zejména o výrobu a pájení plošných spojů, 3D tisk ochranných krabic a kompletaci ovládacích jednotek. A když už jsme byli u toho, rovnou jsme si dohromady sbili přepravní

Replika antické sochy Venuše Mélské

Jeden z projektů, na kterých momentálně pracujeme, je replika Venuše Mélské v životní velikosti. Na její zrození připadne zhruba 70 kilogramů filamentu a 3000 hodin tisku! Pokud si chcete vytisknout vlastní verzi, 3D model (včetně hromady dalších antických soch a památek) si můžete stáhnout díky iniciativě Scan The World.

3D modelování pro začátečníky v TinkerCADu

Tinkercad.com je jeden z nejlehčích a „nejpřátelštějších“ modelovacích programů, a je proto vhodný pro naprosté začátečníky. V tomto videu se na příkladu personalizované klíčenky seznámíte se základními funkcemi, kterými TinkerCAD disponuje.  

Zkoušíme ruční CNC frézku Shaper Origin

Minulý měsíc nás navštívili kamarádi z plzeňské Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara, a přivezli s sebou na ukázku americký Shaper Origin, ruční CNC frézku, která umí frézovat a gravírovat. Přirozeně jsme si museli nástroj hned vyzkoušet. Co myslíte, měli bychom takový stroj pořídit i k nám do PrusaLabu?  

Signal Festival a Živý les se blíží!

UPDATE: Signal Festival byl bohužel zrušen. Vyjádření zde. Jednou z možností, jak naši práci letos vidět naživo, je účast na Signal Festival 2020. Interaktivní instalace Živý les, která u nás vzniká ve spolupráci s designérkou Kateřinou Blahutovou a festivalem, bude vystavena v pražské Stromovce od 15. do 18. října 🌲💡🌳.  

Back to Top