O PRUSALABU

PrusaLab je prototypová dílna a FabLab pod křídly Josefa Průši a Prusa Research. Je to místo, kde mohou své projekty rozvíjet makeři, kutilové, studenti architektury, designu, podnikatelé, zkrátka všichni, kteří mají vizi a chuť tvořit. Naše znalosti a zkušenosti rádi sdílíme a snažíme se o kultivaci české maker scény.

Díky množství a rozmanitosti vybavení je PrusaLab jednou z největších sdílených dílen v České republice. K dispozici máme více než 350 m² prostoru. Naše láska ke kutilství začala u 3D tiskáren, ale v našem makerspacu naleznete také laser, manuální dílnu, CNC mašiny, Elektrolab a další.

HISTORIE PRUSALABU

PrusaLab spustil provoz jako otevřená dílna 6. června 2018. Důvod pro jeho založení? Josef Průša chtěl poskytnout kvalitní prostředí ke tvoření komunitě makerů, ze které sám vzešel. Následovaly téměř dva roky neustálého provozu, ke konci dokonce naše členská základna překročila magické číslo 100.

Během koronaviru prošla dílna transformací, kdy jsme se z důvodu náhlého uzavření veřejnosti přeorientovali na zakázkovou výrobu. Zároveň jsme spustili akcelerační program, který má za cíl vybraným projektům skrze intenzivní šestiměsíční vývojový běh pomoci s vývojem hardwarového produktu.

Pozitivní zkušenost s akcelerátorem nás přiměla ke konci roku 2021 spustit členství v nové, exkluzivní podobě. Členy vybíráme na základě jejich přihlášek, a díky menší provozní zátěži tak můžeme projektům věnovat naše veškeré kapacity.

NÁŠ TÝM

ONDŘEJ
Kašpárek

Head of PrusaLab

TEREZA
Vaníková

Project and Office
manager

ANTONÍN
Cvrček

Project
manager

LEOŠ
Hort

Electro Project
manager

FILIP
Kalný

Account
manager

MICHAELA
Frýšarová

Project and Programme
manager

ADRESA

Partyzánská 188, 170 00 Praha 7-Holešovice

adding google map to website