Meet the Makers 16 – Co jste nevěděli o makerství a báli se zeptat

O festivalu Maker Faire jste už pravděpodobně slyšeli. Hosté dalšího dílu série Meet the Makers vám ve svých krátkých přednáškách tento svátek makerů a kutilů ještě více přiblíží a nabídnou možná i trochu netradiční perspektivy.

Povídání o festivalu zahájí Vojta Kolařík a Ondra Kašpárek z iniciativy Make More, která za jeho pořádáním v České republice stojí.Provedou vás od úplných začátků, přes současnou podobu až po plány a vize let příštích. Dozvíte se také, proč byste si neměli nechat ujít letošní MF Prague a další akce, které pro vás tato parta nadšenců chystá.

Jako druzí se představí Petr Tureček, evoluční biolog Přírodovědecké fakulty UK a autor experimentu a Daniel Krejčí, designér a autor technického řešení. Odprezentují svůj výzkum s názvem „Vývoj artefaktu“. Ten odstartuje na letošním MF Prague a bude sbírat data i v dalších městech. Výzkum si bere za cíl hledat parametrické vyjádření toho, jak funguje vynalézání, či způsob, jakým se žáci inspirují v dílech mistrů.

Večer pak uzavře Jiří Zemánek, pedagog Fakulty elektrotechnické ČVUT a bývalý programový ředitel Maker Faire Prague. Podělí se s vámi o své zkušenosti se skloubením vysokoškolského prostředí a moderního kutilství. Dozvíte se například o nově zavedeném kurzu „Jak vyrobit (téměř) cokoli“, který je inspirovaný populárním kurzem „How to make (almost) anything“ na MIT, kde byl Jiří vědeckým pracovníkem.

Záznamy