Meet the Makers 19: Moderní technologie v zemědělství

Přednáška Zdarma PrusaLab

Zveme vás na 19. pokračování inspirativní série Meet the Makers, tentokrát zaměřené na moderní technologie v zemědělství. Přijďte se dozvědět více o inovacích, které formují budoucnost tohoto odvětví, a setkejte se s odborníky, kteří tyto změny přinášejí.

Hosté

Vratislav Beneš – FRAVEBOT

Společnost FRAVEBOT​​ se zaměřuje na vývoj pokročilých robotických systémů, které pomáhají farmářům monitorovat a sklízet plodiny s využitím umělé inteligence. Jejich technologie zahrnuje „digitální dvojče“ rostlin, které umožňuje simulovat různé scénáře a optimalizovat zemědělské postupy. FRAVEBOT využívá nejmodernější technologie, jako jsou senzory, hluboké neuronové sítě a autonomní robotické systémy, které dokáží například rozpoznávat a předpovídat choroby plodin​. Na setkání se dozvíte více o jejich průkopnických projektech, jako je autonomní monitorování a sklizeň jahod a rajčat na farmě Ráječek u Brna, kde roboty zlepšují efektivitu a snižují potřebu chemických prostředků​ (Tiskové zprávy)​.

Luc Hanneuse – AgriLab

Dalším řečníkem bude Luc Hanneuse, FabManager a Manažer AgriLab v Beauvais, Francie. Luc se podělí o své zkušenosti z oblasti vývoje IoT projektů, robotů a dronů pro zemědělství. AgriLab, pod jeho vedením, se zaměřuje na inovativní řešení, která pomáhají farmářům zlepšovat efektivitu a udržitelnost jejich postupů. Luc má bohaté zkušenosti z oblasti digitálního umění a technologií, které kreativně aplikuje na výzvy v zemědělství.

Vojtěch Malina – CleverFarm

Vojtěch Malina, generální ředitel CleverFarm, přináší do zemědělství inovace prostřednictvím precizních technologií. CleverFarm se zaměřuje na digitalizaci zemědělství a efektivní hospodaření s přírodními zdroji. Jejich řešení pomáhají farmářům optimalizovat zavlažování, hnojení a další procesy, což vede k úsporám nákladů a ochraně životního prostředí. Pod vedením Vojtěcha Maliny se CleverFarm stala lídrem v oblasti chytrého zemědělství a získala řadu ocenění za své přínosy pro udržitelnost​ (Natland.cz)​​ (SME EnterPRIZE)​​ (Apple)​.

Miroslav Jozífek – Amanita Farm

Miroslav Jozífek, zakladatel Amanita Farm, přináší nový přístup k pěstování hub. Jeho farmářské postupy kombinují tradiční metody s moderními technologiemi, což vede k vysoce kvalitním produktům s minimálním dopadem na životní prostředí. Amanita Farm se zaměřuje na udržitelnou produkci a Miroslav Jozífek je vášnivým zastáncem ekologického zemědělství. Jeho snaha o inovace a trvalou udržitelnost činí z Amanita Farm příklad úspěšné symbiózy mezi tradicí a pokrokem​ (Natland.cz)​.

Program večera

 • Úvod do moderních technologií v zemědělství
 • Host 1 – FRAVEBOT: Autonomní roboty pro chytré skleníky
  • Diskuze a otázky z publika
 • Host 2 – AgriLab
  • Diskuze a otázky z publika
 • Host 3 – CleverFarm
  • Diskuze a otázky z publika
 • Host 4 – Amanita Farm
  • Diskuze a otázky z publika
 • Networking, pivo, víno,…

Rezervace

Akce je zdarma, avšak je nutná rezervace místa vyplněním přihlášky.

Přijďte se inspirovat a diskutovat o budoucnosti zemědělství s odborníky a nadšenci v této oblasti. Rezervujte si své místo nyní a buďte v obraze!

Přihláška
Termín: 5. června 2024

Čas: 18:00 – 20:00

Event – Meet the Makers 19