Last Miles

Kolečkové brusle jako speciální nafukovací návlek, který se nazouvá přímo na botu

Akcelerace dokončena

Cíl akcelerace
dokončení vývoje brusle
Rok akcelerace
2022
Tým
Tibor Kučera , Filip Obritzhauser , Jan Vejtasa , Barbora Kučerová

Cílem skládacích bruslí Last Miles je odstranit nepraktičnost klasických inline bruslí jako prostředku pro městskou přepravu — totiž jejich velké rozměry a nutnost zdlouhavého nazouvání a vyzouvání. 

Tým Last Miles proto přišel s řešením využívajícím speciální nafukovací návlek, který se obouvá přímo na botu a po nafouknutí nohu během jízdy dostatečně zpevní, zároveň však ve vyfouknutém stavu nezabírá téměř žádné místo a brusle se tak pohodlně vejdou do běžného batohu.

Projekt vstoupil do akcelerátoru bezprostředně po skončení crowdfundingové kampaně, v rámci které si úspěšně ověřil zájem o produkt. Cílem akcelerace tedy bylo především dovyvinutí produktu a příprava na výrobu prvních 100 párů bruslí.

Během akcelerace došlo k několika změnám samotného produktu, které výrazně zjednodušují samotnou výrobu i zlepšují komfort pro uživatele. Původně zabudovaný kompresor v podvozku brusle byl například nahrazen externí elektrickou pumpičkou, díky čemuž jsou Last Miles kompatibilní s podvozky od existujících výrobců kolečkových bruslí. Zákazníci si tak díky tomu budou moci zvolit, s jakým typem podvozků a koleček chtějí Last Miles využít.