Září 2019 v Labu

Zajímá Vás, co se u nás v září dělo? Připravili jsme si pro Vás krátký přehled zajímavých událostí z minulého měsíce, a odhalujeme plány na měsíc příští 🙂 .


Nové členství za 99 Kč 🔥

Jestli jste členství v Labu doposud odkládali, už nemusíte. Nabízíme Vám totiž nový „Starter pack“ za pouhých 99 Kč na měsíc, a to včetně všech výhod, které platí pro standardní členství. A to už se fakt vyplatí, ne?

Členství od 99 Kč/měsíc

Šicí koutek i s mistrem

V PrusaLabu nám přibylo nové stanoviště, a přestože ho nazýváme šicím koutkem, naleznete tam i nový termolis a plotter.

Onen šicí stroj má konečně také svého mistra. Zastihnete ho každý čtvrtek v čase 15:00 — 16:30. Mistr Vás v tento čas zaškolí, a stroj tak budete moci využívat samostatně.

 

Členské kartičky

Přátelská připomínka — do Labu se dostanete jen v případě, že budete mít členskou průkazku. Noste své průkazky vždy viditelně nasazené. Jestliže jste ještě svoji kartičku neobdrželi, můžete tak učinit na recepci. Ztráta karty a vystavení nové stojí 250 Kč.

 

Instalace Reflexe

V březnu tohoto roku jsme kutilům, bastlířům a makerům, kteří se přihlásili na výzvu Signal Calling, nabídli prostory, vybavení Labu a pomoc našich mistrů při kompletaci jejich instalace.

O půl roku později Vás můžeme hrdě pozvat na samotný Signal Festival, kde dvojice architektů Adam Cigler a Petr Vacek představí plody své práce. Útržky instalace Reflexe jste mohli v posledních dnech vidět na našem Facebooku, a někteří z Vás se na její montáži z části podíleli. Tímto chceme všem stranám ještě jednou poděkovat, a doufáme, že se na festivalu světel potkáme.

 

PrusaLab na futuristickém veletrhu

Náš člen Mike není jenom šikovný kutil, umí to i s kamerou! Za pomoci řečníka Hanze v krátkém videu zaznamenal náš stánek na Future Port Prague (kde se mimochodem objevil i kousek instalace Reflexe) společně s několika dalšími vystavujícími. Video naleznete na Mikově profilu.

 

Výzva OttoBot

Ottík, kterého budujeme v rámci výzvy Otto REMIX Challenge, se už pomalu začíná podobat své předloze. Přijdťe nám do elektrolabu píchnout, a třeba naučit Ottíka několika psím kusům. Stačí se u nás zastavit každou středu od 15:00 do 18:00.

A pokud si troufáte na něco více, rádi Vám poskytneme know-how, nářadí a prostory pro vývoj vlastního soutěžního kusu.

 

Závodní dráha Prusa Derby podruhé

Po extrémně náročném zátěžovém testu na pražském Maker Fairu (vystřídalo se přes 1000 závodníků) se naše průšácká edice open source projektu Nerdy Derby znovu objevila na mladoboleslavském Mini Maker Fairu. Jak to dopadlo? To Vám v rozhovoru poví náš člen Tomáš, který na kutilském festivalu celý víkend pomáhal, a bez kterého bychom se neobešli.

 

Říjnový a listopadový program

Jak už jste si jistě všimli, celý říjnový program visí online na našem webu. Tento měsíc jsme si ale mákli dokonce tolik, že se nám podařilo zajistit už některé akce na listopad. Samozřejmě to není vše, ale pokud rádi plánujete dopředu, mrkněte na program 😊.

Publikováno 30. 09. 2019 v kategorii Měsíc v Labu

Sdílejte

Back to Top