Termolis Prime HP3804D

Velikost pracovní plochy: 40 x 60 cm
Maximální teplota: 200 °C
Maximální přítlak: 1,5 – 2 bary
Ovládání: poloautomat

Termolis značky PRIME s výsuvnou pracovní plochou o rozměru 40 x 60 cm naleznete v našem šicím koutku. Poslouží k potisku návrhů na trička, na puzzle, nebo třeba na podložky pod myši.

Na displeji jednoduše nastavíte teplotu a přítlak. Díky vestavěnému elektromagnetu je na materiál po celou dobu zažehlování přítlak aplikován stejnoměrně. Po uplynutí nastaveného času přestane elektromagnet působit a lis se pootevře.

Návod k použití

1. Připravte výrobní data a vyrobte si fólie k transferu

Abyste si mohli triko (nebo jiný předmět) ozdobit, nejprve si potřebujete Váš design vyřezat do nažehlovací fólie. Fólie různých barev (ceník) naleznete v šicím koutku a vyřežete na plotteru. Postupujte dle návodu, který naleznete na stránce stroje. Nezapomeňte Váš návrh před vyřezáním zrcadlově převrátit (při nažehlování se fólie otočí).

Tip: používejte textil s minimálně 85 % bavlny, textil s více procenty polyesteru se může při takto vysokých teplotách poničit.

2. Sloupněte přebytečné odřezky a naneste fólii na předmět

Z plotteru Vám vyleze fólie v celku, a proto je třeba se zbavit přebytečných kousků fólie, které nechcete, aby se do závěrečného designu přenesly. Kousků se zbavte pomocí háčku, který naleznete v šuplíku šicí stanice. Fólie má dvě vrstvy — ta průhledná, kterou po odstranění odřezků nyní vidíte, lehce lepí, a s nanášením fólie na triko Vám pomůže. Triko umístěte na rovnou podložku (přejdete zbytečnému vlnění) a naneste fólii.

3. Nažhavte termolis

Pomocí ovládacího panelu zapněte termolis. Termolis je přednastaven na teplotu 170°C a čas zažehlení 10 sekund. Sečkejte, než termolis dosáhne požadované teploty. Po dosažení zadané teploty dá o sobě termolis vědět hlasitým pípnutím. Přítlak není třeba nastavovat.

Pozn.: vhodné teploty i načasování se mohou lišit podle materiálu předmětů, ale i typů a barev nažehlovacích fólií. V tom případě si nastavte teplotu a čas dle Vašich potřeb.

4. Po nažhavení zaklapněte termolis

Triko s fólií umístěte na podložku termolisu, podložku zasuňte do pracovní plochy. Nažhavenou horní část termolisu zaklapněte pomocí mechanické páky. Nebojte se zabrat. Zaklapnutí je úspěšné v případě, kdy uslyšíte hlasité cvaknutí magnetu.

5. Sečkejte na dokončení transferu

Termolis nyní bude po dobu, kterou jste zadali, pracovat. Ke konci odpočtu začne termolis hlasitě pípat. V tu chvíli je třeba být v bezpečné vzdálenosti od spínacího mechanismu — po dokončení zažehlování se magnet uvolní a horní část termolisu rychle otevře. Trocha opatrnosti je lepší než krvavý nos 😊. Podložku termolisu vysuňte a triko vyndejte.

5.5 V případě neúplného transferu zažehlete znovu

Každý materiál a každá fólie mohou mít trochu jiné tepelné požadavky, a proto se může stát, že Vám po prvním zažehlení fólie na triku dostatečně nepřilne. V případě, že už jste průhlednou vrstvu odstranili, fólii překryjte pečicím papírem (naleznete taktéž v šicím koutku) a předmět znovu zažehlete.

6. Vyjměte předmět z termolisu a sloupněte fólii

Hotovo! Odstraňte průhlednou vrstvu fólie, a vlastní triko je na světě.