Update z PrusaLabu

Drazí přátelé, kutilové, členové,

chceme vás v krátkosti seznámit s aktuálním stavem PrusaLabu a nastínit jeho fungování pro příštích několik měsíců. Vzhledem k neutuchajícím problémům spojeným s epidemií koronaviru jsme nuceni dále hledat způsoby, jak vám zpřístupnit naše prostory. Zářijová otevíračka se tedy bohužel neuskuteční.

Zcela jistě u vás vyvstává jedna otázka — kdy PrusaLab znovu otevře? S jistotou nemůžeme určit konkrétní datum. Fyzické propojení s firmou Prusa Research je pro nás v tomto případě nevýhodou, protože zde existuje neustálé riziko narušení výrobních procesů.

Vězte, že nás to opravdu mrzí. Oslava druhých narozenin PrusaLabu, stejně jako hromada novinek a vylepšení na vás budou muset ještě chvíli počkat. Do té doby ale rozhodně nehodláme jen vyčkávat v ústraní.

Více budeme šlapat do online programu. Školení na dálku odstartujeme k příležitosti Týdne inovací, konkrétně 23. září, Začátečnickým modelováním v TinkerCADu. To bude vysíláno živě na našem YouTube kanále, kde potom naleznete i záznam. Více informací na webu.

Ani naše stroje neleží ladem, nově se totiž věnujeme prototypování produktů — rádi se zhostíme jakékoliv výzvy, a pomůže vám s celým procesem výroby produktu od prvního náčrtu až po finální iteraci. Pro inspiraci, právě jsme zaměstnáni vývojem monitorovacího zařízení včelích úlů a experimentujeme s robotickým ramenem. Neváhejte nám proto napsat.

Možností vidět naše výtvory naživo bude tento rok omezeně, ale rozhodně stojí za to! Pro letošní Signal Festival chystáme instalaci Živý les, kterou ve dnech 15. až 18. října potkáte přímo ve Stromovce na Praze 7. A pokud zasněně vzpomínáte na skvělý zážitek, který poskytla loňská Reflexe, můžete ho prožít znovu — ta totiž míří na dvouměsíční pobyt na francouzský festival digitálního umění Constellations de Metz.

Konečně, jsme si samozřejmě vědomi, že to, co dělá PrusaLab PrusaLabem, je naše komunita. Proto plánujeme otevřenou výzvu na zajímavé projekty všech druhů — máte nápad, projekt či dokonce startup, který by využil našich technologií a zkušeností? Pojďme jej společně posunout do další fáze! Více informací již brzy.

Omlouváme se za komplikace, které pozastavené členství způsobuje, a doufáme, že si i přes tyto těžké časy zachováme vaši přízeň,

Váš tým PrusaLabu ❤