Práce na včelí platformě pokračuje

Kybervčelařský update 🐝! Prototyp naší monitorovací platformy včelích úlů PrusaHive je zase o něco lepší, a tak je načase udělat rychlý souhrn.

✅ Původní model je obohacen o několik dalších komponentů — veškerá elektronika se nově ukrývá v na míru vymodelované voděodolné ochranné krabici (tělo i víko jsou vytisknuty z Prusament PETG, těsnění z Flexfillu). Váhový senzor má nyní vlastní nerezovou konstrukci, která ponese celý úl. Případné problémy by potom měl zachytit tzv. serial logger.

✅ Přišlo nám od vás hned několik užitečných tipů, a na virtuální čajový dýchánek jsme si sedli i s Forsage (kteří mimochodem hledají včelaře do týmu, mrk mrk). Díky za to!

✅ Na wikifactory.com/@prusalab/prusahive pravidelně aktualizujeme výrobní dokumentaci. Pokud máte dotazy na technické provedení projektu, zamiřte sem.

Výčet toho nejdůležitějšího z uplynulých týdnu bychom měli. A na čem vlastně pracujeme teď?

✖ Vzdáleně pozorujeme, jak nový model na terase čelí nepříznivému počasí. Potřebujeme ověřit, že krabice opravdu těsní a serial logger vskutku zaznamenává patřičné informace.

✖ Víme, že během výkyvů teploty nám zlobí váhový senzor. Kód je tedy třeba doplnit o model teplotní kompenzace.

✖ A konečně — open-source data už máme, teď potřebujeme komunitu! Hledáme nadšence, kteří by chtěli projekt naučit komunikovat i skrze bezdrátové sítě LoRa a GSM. A nebo pomoci s čímkoliv jiným, co je napadne. Více informací na wikifactory.com/@prusalab/prusahive.