Pozvánka na Meet the Makers 11

Drazí kutilové, makeři, kamarádi PrusaLabu,

srdečně vás zveme na 11. setkání Meet the Makers, které tentokrát připadlo na tento pátek, tj. 28. únor.

Jako vždy se máte na co těšit: v Labu se vám představí nově vznikající otevřená dílna, projekt miniaturní vesmírné družice, podnikající truhlář a v neposlední řadě také nový mistr PrusaLabu! Více informací o každém z přednášejících zjistíte níže 👇.

Registrovat se můžete na našem webu. Nezapomeňte — začínáme v 18:00!

Přihlásit se


Michal Jokeš (DOK16)

Michal je v čele nově vznikající smíchovské otevřené dílny, která se nachází přímo v jedné z kobek náplavky. Prostor je navíc netradiční v tom, že kromě dílny funguje také jako knihovna. Její vedoucí se s námi podělí o poznatky, které při realizaci tohoto unikátního konceptu získal.

 

Tomáš Nechyba (PrusaLab)

Tomášova záliba spočívá v létání. Natolik, že si staví vlastní letecký simulátor Boeingu 737. Aby mohl své modely zhotovit, potřebuje výkonný laser. A proto si také staví vlastní CO2 laser. Přijďte si od nového mistra PrusaLabu poslechnout, co všechno taková zábava obnáší!

 

Lukáš Jiránek (Wooden Hero)

Jako spoluzakladatel Lukáš pod hlavičkou značky už několik let vytváří originální dřevěné výrobky. Na přednášce bude mluvit o začátcích jeho podnikání, a nechá vás nahlédnout i pod pokličku jeho nejnovějšího produktu.

 

Litospace

Tým středoškoláků postoupil v soutěži CanSat do národního finále, a ještě než budou se svým prototypem satelitu v plechovce soupěřit o první místo, představí svůj projekt v PrusaLabu.

Uslyšíte o experimentech, které doprovázely vývoj družice, ale i o jiných vesmírných aktivitách, na kterých se kluci podílejí.