Leden 2020 v Labu

První měsíc roku 2020 je úspěšně za námi, a to znamená další vydání našeho měsíčníku. A hned za začátku přinášíme několik parádních novinek!


Fabman

Fabman je hardwarové a softwarové řešení pro makerspacy a otevřené dílny, které vyvinuli naši kamarádi z Happylabu. Pokud u nás používáte laser, už jste se s ním setkali — ještě předtím, než na laseru začnete pracovat, se musíte přihlásit členskou kartičkou. Stejný postup chceme implementovat i na 3D tiskárny.

Jaké výhody vám to přinese? Ve svém profilu v prostředí Fabman uvidíte protisknuté hodiny a stav tisku. V budoucnu vám systém umožní např. hrazení cen tisku, přímou rezervaci laseru, dále vám taky budeme moci udělovat různá oprávnění. O tom ale až příště :).

Důležité: pokud jste člen PrusaLabu, v příštích dnech můžete očekávat pozvánku k vytvoření účtu v tomto systému — nelekejte se tedy, nejde o spam. Datum spuštění Fabmanu u 3D tiskáren nemáme ještě pevně dáno, ale do systému se už můžete přihlásit.

 

YouTube kanál PrusaLabu

Je to tak, máme vlastní YouTube kanál, který jsme zdědili po Prusa Research. Můžete se těšit na více videobsahu z PrusaLabu — chceme vám přinášet rozhovory s našimi členy, videa ze zhotovování zakázek, a sem tam třeba i nějaký ten tutorial. Mezitím se můžete podívat na první video na kanálu, které sleduje produkci a premiéru naší největší loňské instalace, Reflexe.

Zároveň vyzýváme vás, členy a přátele PrusaLabu, abyste zaznamenali své tvoření — rádi umístíme vaši tvorbu na náš kanál. Pokud si nevíte rady s natáčením, nebo s videem celkově, vůbec nevadí! V Labu jsme připraveni vám poskytnout technickou podporu, a s procesem rádi pomůžeme. Stačí nám dát vědět na místě, přes Facebook, nebo na emailu info@prusalab.cz ;).

 

Original Prusa MINI v Labu

V Labu jsme si rozbalili opožděný dárek v podobě 5 nových 3D tiskáren MINI. Zájemci je mohou přijít omrknout v rámci Otevřené středy, členům jsou plně k dispozici.


 

Úložný prostor

Členové si nyní mohou přímo v dílně pronajmout vlastní bednu, kde si bezpečně uschovají vlastní projekty, součástky, nebo nářadí. Více informací zde.

 

Zakázky 3D tisku a CNC

Aktualizovali jsme naši stránku se zakázkami, která teď obsahuje detailnější informace o našich službách.

 

Anglická verze webu

Zahraniční verze webu nyní obsahuje aktuální informace.

Publikováno 31. 01. 2020 v kategorii Měsíc v Labu

Sdílejte

Back to Top