Kutilské tipy — listopad 2019

Hledáte nápady pro Váš další projekt? Nechte se inspirovat těmito tipy na 4 různé výrobky, které Vás motivují, okouzlí, nebo pobaví.


Stop-motion animace s 3D tiskem

🛠 Zdroj: YouTube

Na první pohled se může zdát, že jde o animaci vytvořenou na počítači — ve skutečnosti se ale jedná o stop-motion kompilaci, pro kterou bylo vymodelováno a vytisknuto 50 verzí medvěda lezoucího po schodech. Projekty tohoto typu zřejmě nejsou vhodné pro netrpělivé kutily, ale kouká se na to hezky!

Deskovka vyrobená na laseru

🛠 Zdroj: /r/woodworking

Díky laserové řezačce je poměrně jednoduché vyrobit si vlastní deskovou hru — stačí použít několik druhů dřeva, a nemusíte se ani zabývat malováním! Příkladem může být tato kombinace mahagonu, topolu, břízy a červeného a bílého dubu, ze které vznikla hra Osadníci z Katanu.

Co s nezdařilými výtisky?

🛠 Zdroj: /r/3Dprinting

Ne vždy se 3D tisk musí povést. To ovšem automaticky neznamená, že je výtisk na vyhození. Stačí trošku kreativity, a je z toho docela cool instalace, nemyslíte?

Zkuste se zamyslet, co provádíte s nezdařilými tisky Vy, a jestli by se přece nedaly nějakým způsobem využít.

Rozpohybujte své tisky mechanicky

🛠 Zdroj: /r/3Dprinting

Had a kinematics uni project, decided to model and print an AT-AT that moves by hand crank. from r/3Dprinting

Pokud už máte dost zkušeností s 3D tiskem statických součástek, proč je nezkusit rozpohybovat? I jednoduchá ruční klička dokáže dělat divy!

Publikováno 23. 11. 2019 v kategorii Návody

Back to Top