Naučné stavebnice pro každého

Chcete se rozhoupat k nějakému tvůrčímu projektu, popř. si osvojit novou dovednost, ale zkrátka nevíte, kde začít? Pak Vám přijdou vhod naše kity, které mají za cíl Vás seznámit s technologiemi a stroji v Labu, a naučit Vás něco nového. Na výběr máte hned několik zařízení, které se liší náročností i využitím jednotlivých výrobních postupů.

Kity poslouží také jako vhodné dárky pro někoho, koho byste chtěli postrčit směrem ku kutilství. Díky jasným a stručným návodům jsou některé z kitů vhodné i pro děti. Se stavebnicemi Vám ale samozřejmě milerádi pomůžeme i my.

K zakoupení je naleznete na naší recepci. Balíčky vždy obsahují všechny potřebné díly včetně návodu.

 

Prak na vzkazy

🛠 vyrobil Matěj Matouš

❓ pro ty nejmenší

💭 základní skládání

⌛ 5-10 minut

💰 100 Kč


Ti nejmenší ocení snadno složitelný prak, pomocí kterého dostanou přes celou místnost jakýkoliv vzkaz. Kit se skládá ze dvou kusů vylaserovaného dřeva a gumy.

Makerswitch

🛠 vyrobili The Cave

❓ pro začátečníky

💭 pájení

⌛ 45 minut

💰 100 Kč


Dejte ostatním vědět, že jste v makerské náladě! Na stylovou PCB si vlastnoručně napájíte rezistory, LEDky, přepínač a držák na baterku. Pomocí přepínače poté budete moci přepínat mezi módy OFF a ON, signalizovanými červeným a zeleným světlem respektive.

MkPac

🛠 vyrobil xx0x

❓ pro mírně pokročilé

💭 pájení

⌛ 60 minut

💰 100 Kč


Podobně jako u makerswitche obdržíte v balíčku komponenty potřebné k rozsvícení tohoto PCBčka. Výsledkem je však v tomto případě interaktivní zařízení, u kterého pomocí tlačítka pomůžete PacManovi sežrat co nejvíce světýlek.

Zdroj: Jiří Praus

Svítící šperk

🛠 vyrobil Jiří Praus

❓ pro mírně pokročilé

💭 pájení

⌛ 60 minut

💰 100 Kč


V balíčku obdržíte měděný drát, LEDky a baterku — už je pouze na Vás, jaký tvar šperku dáte. Inspirovat se můžete třeba na stránkách Jirky Prause.

ARDice

🛠 vyrobil Michal Altair Valášek

❓ pro pokročilé

💭 pájení, programování, 3D tisk

⌛ 180 minut

💰 350 Kč


Elektrická hrací kostka založená na Arduinu, která po zmáčknutí tlačítka náhodně generuje číslo 1 až 6 pro využití nejen u vašich oblíbených stolních her. Kostku si rovněž můžete vyrobit od nuly díky open-source návodu od Altaira.

Back to Top