Březen 2020 v Labu

Značnou část března jsme měli kvůli převládající situaci zavřeno, přesto sdílíme několik zajímavostí a poznatků z posledního měsíce, stejně tak jako načrtáváme plány na duben. Čtěte dál 👇.


Laserují se u nás ochranné štíty

Naše mateřská firma Prusa Research zavedla ještě před ochrannými opatřeními ze strany státu několik skvělých preventivních kroků, které však vyústily i v uzavření PrusaLabu už na začátku března. O jednotlivých opatřeních se dozvíte více zde. V průběhu měsíce byl pak Lab přetransformován na fabriku ochranných obličejových štítů — o těch si můžete přečíst zase tu. Náš laser jede téměř nonstop, a denně se tak stihne vyprodukovat zhruba 3000 kusů.

Samotná maska prošla několika iteracemi v rámci konzultací s Ministerstvem zdravotnictví, veškeré podklady pro její výrobu naleznete na PrusaPrinters.org.

 

Šijeme roušky pro náš tým

Poměrně vytíženým se stal i náš šicí stroj — z přebývajících látek a vytříděných triček vznikly desítky roušek, aby měl každý člen týmu do zásoby. Více fotek zde.

[one_half][/one_half]

[one_half_last][/one_half_last]

 

Tiskneme látkové zakladače

Vlastníci 3D tiskáren mají hned několik způsobů, jak pomoci se současnou situací — ostatně inspirovat se můžete třeba z designerské soutěže na téma Předměty denní potřeby pro život v době pandemie. My jsme se vrhli na tisk zakladačů pro snadnější výrobu roušek, a přes 1000 kusů následně rozdali. Více informací včetně odkazů na model v našem článku.

 

Zakázky jedou dál, pracujeme z domova

Jak už jsme zmínili, povětšinou teď vedeme home office. Tiskárny jsme si vzali s sebou, a pokud byste tedy potřebovali něco vytisknout, jsme tu stále pro vás 😊.

 

Máme předtočeno

Ještě než se zavřelo, stihli jsme natočit pár rozhovorů s našimi členy. Jedním z nich je i Roberto Baccarini, emeritní člen PrusaLabu, který vyvíjí cenově dostupné robotické končetiny pro amputované. O jeho projektu zjistíte více v našem portfoliu, ale hlavně ve videu 👇.

 

A dál?

Plánujeme tvořit více digitálního obsahu, abychom vás zabavili (a třeba i něčemu přiučili) i v těchto nepříjemných časech. Chceme točit naučná videa, ale i konverzovat se zajímavými lidmi na livestreamu. Od vás chceme slyšet, co byste chtěli vidět. Napište nám na email info@prusalab.cz, nebo třeba zprávu na Facebooku 😊.