PrusaLab.cz » Hardware akcelerátor » Mentoři PrusaLab hardware akcelerátoru
Představujeme mentory 2. ročníku PrusaLab hardware akcelerátoru. Informace k aktuálnímu běhu naleznete zde.
Josef Průša
zakladatel @ Prusa Research
Hádáme, že Josefa není nutné představovat, ale kdyby náhodou… Josef Průša je zakladatelem 3D tiskařské firmy Prusa Research, technologického startupu, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách nejrychleji rostoucích firem střední Evropy. No, a právě na Josefův popud vznikl PrusaLab.

Ondřej Kašpárek
kapitán @ PrusaLab
Už téměř dekádu koordinuje a konzultuje kreativní projekty — kromě naší milované dílny stál u zrodu první české otevřené dílny, plzeňského DEPO2015, projektu Paralelní Polis, a je jeden z těch, kteří do zdejší kotliny přivedli i světový festival kutilství Maker Faire.

Martina Šebková
udržitelnost @ Prusa Research
Oblasti 3D tisku se věnuje 8 let. Martina studovala design nábytku a k 3D tisku se poprvé dostala během studií ve Finsku. Spoluzaložila firmu zaměřenou na služby v oblasti 3D tisku a projekt Na3Deci, který byl zaměřen na komunitní aktivity a vzdělávání v oblasti 3D tisku a technologií v Brně. V Prusa Research působila 3 roky v oblasti materiálů pro 3D tisk a jeden rok v oblasti vzdělávání. 
 
Martina je spoluzakladatelka občanského spolku Světem společně, který se zaměřuje na projekty podporující soběstačnost žen v severní Indii. 
 
Od roku 2020 se Martina začala věnovat ekologickým tématům ve spojením s 3D tiskem a nyní je ve firmě Prusa Research součástí oddělení udržitelnosti. 

Vladimír Víšek
udržitelnost @ Prusa Research
Oblasti udržitelného rozvoje se věnuje 12 let. Dva roky strávil v africké Ghaně jako dobrovolník v sirotčinci. Šest let měl v IKEA na starosti agendu udržitelného rozvoje pro CZ/HU/SK region. Dva roky pracoval ve švédském Malmö na globální agendě IKEA v oblasti cirkulární ekonomiky.

Spoluzaložil iniciativu No Greenwashing – uskupení expertů bojujících proti lakování nazeleno. Na Vysoké škole ekonomické přednáší v rámci programu Akademie managementu udržitelnosti. Působí jako mentor v Impact Hub a pomáhá firmách integrovat udržitelnost do jejich byznys modelů.

Nyní má na starosti téma udržitelného rozvoje v Prusa Research.

Petr Vacek
design, architektura @ volná noha
Computational designer, architekt, překladatel bitů do atomů. Petr driftuje mezi uměním, vědou a pokročilými technologiemi s touhou objevovat nevyzkoušené, tvořit neočekávané a posouvat hranice možností lidské tvorby. Je spoluautorem světelných instalací FluidumReflexe a ve volném čase krotí roboty.

Martin Žampach
kreativní ředitel @ Prototypum
Průmyslový designer. Zkušenosti z oboru získané napříč kontinenty nyní úročí ve vlastním studiu Prototypum, které v roce 2020 získalo první místo v prestižní soutěži European Product Design Award. Úzce spolupracuje s oběma komerčními projekty prvního kola PrusaLab hardware akcelerátoru.

Jaroslav Trojan
managing partner @ Nation1
Venture kapitálový investor. Jaroslav se na evropské startupové scéně pohybuje již přes 10 let. Během této doby spolurealizoval investice za 500 milionů korun do převážně technologických projektů, např. VRgineers, Daytrip nebo Snuggs. Se svým VC fondem Nation 1 je připraven investovat do dalších nadějných startupů.

Matěj Suchánek
zakladatel @ Tangle
Bývalý mistr našeho Elektrolabu, nyní podnikatel a externí konzultant. Matěj má prsty hned v několika komerčních projektech, které staví odspodu. Vývoj a prototypace IoT řešení jsou pro něj denním chlebem.

Luděk Drnec
generální ředitel @ DHL Express
Jestli hledáte zkušeného člověka v mezinárodní expresní logistice, pak je to Luděk. Luděk má hluboké znalosti a ví, co je zrovna v oboru trendy. Navíc rád podporuje mladé talentované lidi a jejich projekty.

Václav Bedřich
spoluzakladatel @ CzechCrunch
Spoluzakladatel CzechCrunche, jednoho z největších byznysových magazínů v Česku. Pravidelně pomáhá startupům i jednotlivcům s PR a mediální komunikací jejich byznysu v Česku i v zahraničí, s marketingovou strategií, fundingem i napojením na správné lidi.